Fotografia nieruchomości Trójmiasto i popełniane błędy

Fotografia nieruchomości Trójmiasto w odpowiednim ujęciu

Fotografowanie wnętrz nie jest wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. W tym materiale postaramy się przedstawić najczęstsze błędy, które są popełniane przy robieniu zdjęć wnętrz i nieruchomości. Fotografia nieruchomości Trójmiasto wymaga naprawdę odpowiedniego podejścia. Oczywiście ważną kwestią jest dobry sprzęt, jednak to dopiero początek.

Przede wszystkim wykonując zdjęcia nieruchomości Gdańsk, trzeba skupić się na detalach oraz zadbać o skrupulatność przy robieniu zdjęć. Trzeba zwrócić uwagę czy wszystkie elementy znajdowały się na swoich miejscach i nie przeszkadzały w ujęciu. Może się bowiem okazać, że źle postawiona lampa czy też krzesło zepsuły ujęcie. Zanim zacznie się fotografować wnętrze, trzeba zobaczyć, która strona będzie atrakcyjna. Bardzo dobrym pomysłem jest poćwiczenie na własnym mieszkaniu. W ten sposób można poćwiczyć ustawienia światła czy też kompozycji. Praktycznie każdy fotograf wnętrz Gdynia zaczynał w ten sposób.

Więcej niż chciał fotograf

Robiąc zdjęcia, trzeba skupić się na tym, aby nie pojawiały się na nim niepotrzebne refleksy, dzięki temu oglądający zdjęcie będzie mógł skupić się na tym co widzi przed sobą, a nie tym, co odbija się np. w lustrze czy też drzwiczkach piekarnika. Rozwiązaniem tego problemu może być ustawienie większego opóźnienia migawki. Pozwoli to się ukryć poza odbiciem. Można również odbicie wyeliminować w procesie postprodukcji. Bardzo często młody fotograf wnętrz Gdańsk decyduje się na użycie tak zwanej żabiej perspektywy, jednak w sporej ilości przypadków będzie to znacznym błędem. Zwłaszcza jeśli dodatkowo użyje się szerokokątnego obiektywu. W ten sposób uzyskamy nie tylko mocno zaburzoną perspektywę, ale także cały wystrój wnętrza się rozjedzie. Innymi błędami, które często zdarzają się osobom początkującym, jest fotografowanie poniżej linii wyznaczonej przez blaty.

Jak widać fotografia wnętrz, wcale nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. I dlatego też jeśli samemu nie ma się umiejętności, warto zlecić to specjalistom.